Wizualizacja małej łazienki jest bardzo pomocna w zaprojektowaniu takiego pomieszczenia. Choć jego mały rozmiar może stanowić wyzwanie dla projektanta wnętrz, może umożliwić także szereg nietypowych i kreatywnych rozwiązań. Niewielka łazienka występuje najczęściej w blokach, w mniejszych mieszkaniach, ale także i w domach, nierzadko jako druga lub trzecia łazienka, pełniąc rolę pomocniczą.

Aranżacja małej łazienki często zgrabnie łączy się z szeroko rozumianą koncepcją minimalizmu, dążąc do zaoszczędzenia cennego miejsca. Dlatego preferowanym rozwiązaniem będzie prysznic w miejsce wanny, zlew wtopiony w blat zamiast wolnostojącego lub wiszącego na ścianie, a same szafki zredukowane do minimum – do przechowywania tylko najpotrzebniejszych rzeczy – i najlepiej wiszące (np. nad ubikacją czy zlewem).

Dla wizualnego powiększenia pomieszczenia, ściany i powierzchnie powinny być utrzymane w jasnych kolorach. Dobrym rozwiązaniem są także lustra, dodające głębi i wielowymiarowości. Kolejnym pomysłem wartym rozważenia są płytki z mało widocznymi fugami, które dodadzą ciągłości optycznej ścianom i podłogom.

Ogrzewanie podłogowe umożliwi dalsze zaoszczędzanie przestrzeni, eliminując potrzebę klasycznego grzejnika.