wizualizacja pokoju dla dziecka

Wizualizacja pokoju dziecięcego pozwoli nam zaplanować i unaocznić wszystkie elementy pomieszczenia, by zdecydować co będzie najbardziej odpowiednie dla naszego maleństwa.

Pokój dziecka to specjalna przestrzeń dla malucha. To jego królestwo – sala zabawi, ale i strefa odpoczynku. Dlatego warto zadbać, aby każda z tych potrzeb została w pełni uwzględniona na etapie projektowania.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zaleca się, aby ściany były w jasnych i delikatnych kolorach. Jak wiadomo barwy mają wpływ na nasze zachowanie. Jednak najważniejsze, aby ta przestrzeń była bezpieczna. Bez ryzyka upadku z wysokości, uderzenia w ostrą krawędź czy przywrócenia mebla na dziecko.

Umeblowanie: łóżeczko, łóżko domek, komoda…

Łóżko powinno być dopasowane do wieku – do 2 lat zwykłe łóżeczko ze szczebelkami, później łóżko z zabezpieczeniem przed upadkiem oraz w miarę niskie, aby nasz odkrywca nie spadł. Bardzo popularne są teraz łóżka domki. Najlepiej zamówić u stolarza i wybrać rozmiar, wysokość barierek i inne dodatki, ale można również znaleźć bardzo fajne oferty sklepów z gotowymi meblami. Przyda nam się także duża szafa lub komoda, która pomieści malutkie ubranka. Maluchy uwielbiają zabawę, co za tym idzie mają mase zabawek, a największą zmorą każdego rodzica są małe piłki wyrzucane za każdym razem na podłogę. Fajnym pomysłem jest mieć półki, w które możemy schować zabawki, a dziecko z łatwością po nie sięgnie. Dobrym rozwiązaniem jest szafka Kallax z Ikea. Można w nią z łatwością wsadzić boxy i przechowywać zabawki. Nieco większym wydatkiem będzie współpraca ze stolarzem, ale przyniesie większy efekt – więcej zaoszczędzonego miejsca i możliwość.

Dobrze przemyślane miejsce do zabawy i edukacji

Brzdące bardzo lubią bawić się na podłodze. Warto zadbać, aby miały dobrej jakości dywan. Ważne żeby nie ślizgał się po podłodze – dziecko dużo biega, co mogłaby spowodować niebezpieczny upadek. Dla nieco starszych potrzebny będzie stolik z krzesłami odpowiedniej wielkości. Maluch może tam odkrywać talenty malarskie, ale i robić wiele innych rzeczy.  Bardzo ważne są także książeczki – warto aby dziecko miało je na oku, aby chętniej po nie sięgać. To właśnie czytanie rozwija mowę i wyobraźnię naszych pociech.

Zapraszamy do kontaktu z Open Image: kontakt@openimage.pl, tel. 721 440 951

Wizualizacje 3D pokoju dziecięcego – Galeria